امروزه کابینت ها زمان و هزینه می گیرند. رنگ دستگیره ها با توجه به سلیقه و رنگ کابینت ها می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که با تمام رنگ های کابینت تناسب دارد، آسان و راحت است و برای فرد زیباست. اما بیشتر دستگیره ها  از کارهای فولادی استفاده می شود.

دستگیره های دو پیچ یا دکمه ای برای کابینت ممبران، ام دی اف و های گلاس استفاده ی بسیار بالایی دارد. بعضی از این دستگیره های کوچک دارای نگین و کار های زیبا هستند که جلوه ی بهتر و زیباتری به فضای شما می دهند و بیننده را جذب می کنند. البته از این کار ها بهتر است برای کابینت های ساده با رنگ خنثی استفاده کنید چون اگر رنگ جیغی برای کابینت داشته باشید و از این کار های شلوغ هم استفاده کنید کسالت بار و خسته کننده می شود.

انواع دستگیره مخفی کابینت های گلاس

کابینت های گلاس دارای دو نوع براق و مات هستند و همچنین ظاهر بسیار زیبایی را برای فضای شما ایجاد می کنند. برای آشپزخانه هایی که شامل کابینت های شیشه ای هستند، از دستگیره های معمولی استفاده می کنند و می توانند بسیاری را در خود جای دهند. کارهای مدرن دیگر از قطعات اضافی استفاده نمی شود ودسته خارجی حذف می شود و کابینت بسیار ساده شده است.

معایب و مزایای کابینت با دستگیره ی مخفی

این دستگیره ها درست است که مدرن می باشد ولی در هر حال یک سری مزایا و یک سری معایب نیز دارد.

 

  • یکی از مزیت ها درباره ی این دستگیره های مخفی این است که در واقع هیچ دستگیره یا وسیله ی اضافی روی کابینت دیده نمی شود.
  • این خواسته مردم و خانواده های نسل جدید و افرادی است که دوست دارند ساده باشند . فضا مرتب و  در عین حال ساده است و این یک سبک مدرن است.
  • این کابینت حین زیبایی بسیاری که دارد هیچ گاه از مد نمی افتد. 
  • این دستگیره هیچ گاه به طور تصادفی به بدن یا لباس شما گیر نمی کند و کشیده نمی شود.
  •  نیاز به تعویض یا تعمیر پیچ و یا دستگیره ی شل شده درباره ی کابینت دستگیره مخفی وجود ندارد همین طور در دستگیره های عادی گاهی بعد از مدتینیاز به تعمییر دارد 
  • البته بعضی از این دستگیره ها نیز دارای قفل هم می باشند برای  کسانی که بچه ی کوچک دارند هم از این مزیت استقبال می کنند. 

از معایب این دستگیره می توان به این اشاره کرد که هزینه ی آن از دستگیره معمولی بیشتر است و از دیگر معایب آن خیلی زود کثیف می شود و علاوه بر قسمت دستگیره بخشی از کابینت را هم که دست زیاد به آن خورده کثیف می کند . ولی نسب به مزایا باز هم ارزش این را دارد که به جای دستگیره ی معمولی مورد استفاده قرار بگیرد.

دستگیره مخفی کابینت مدرن

اگر دوست دارید آشپزخانه خود را ظاهر مدرن تری ببخشید، دستگیره های کابینت مخفی باید اولویت اصلی شما باشد. زیرا یک اصل مهم محسوب می شود و این سطح یک دست روی کابینت ها کمک زیادی به ایجاد یک سبک مدرن خواهد کرد.

در گذشته اکثر درها و کمدها برای باز شدن نیاز به دستگیره داشتند. اما در کابینت های مدرن امروزی خبری از دستگیری کابین نیست. این نوع دستگیره علاوه بر استفاده از ظاهر فوق‌العاده و خطی که به کابینت می‌دهد، آسان‌تر نیز می‌باشد زیرا امکان باز کردن کابینت از هر قسمتی وجود دارد.

دستگیره مخفی کابینت مگنتی یا آهن ربایی

کابینت دسته دار مغناطیسی که به آن کابینت دسته لمسی نیز می گویند، کابینتی مدرن است که به صورت دسته دار و یا به صورت مخفی طراحی و تولید می شود. روش استفاده از دستگیره مخفی کابینت مغناطیسی به این صورت است که ابتدا با انگشت درب را به سمت داخل فشار داده و رها کنید. با این فشار آهنربای در باز می شود و بین کابینت و درب حدود 2 تا 3 سانتی متر فاصله ایجاد می شود. درب از این فاصله به راحتی باز می شود.

استفاده از دسته مغناطیسی کابینت آسان بوده و قیمت مناسبی نیز دارد. علاوه بر این انتخاب مناسبی برای کابینت های مدرن است. تنها نکته ای که در مورد این نوع دستگیره کابینت مخفی وجود دارد این است که ممکن است به مرور زمان گیر کند یا خراب شود که قابل تعمیر است.