یکی از انواع کابینت هایی که امروزه پیدا می شود و جلوه  متفاوتی را برای آشپزخانه ها به ارمغان می آورد، کابینت مات است که مراقبت از این کابینت ها بسیار مهم است.

یکی از مهم ترین نکات در مراقبت از کابینت های مات و نظافت آن ها این است که با نگهداری از آن ها می توانید به طول عمر آن ها اضافه کنید. علاوه بر کمک به طول عمر کابینت ها و نظافت آن ها می توانید از زیبایی و تمیزی آن لذت ببرید.

 

از طرفی می توان گفت که اگر کثیفی با استفاده از دستمال مرطوب پاک نشد، از موادی استفاده کنید که اسید بسیار کمی دارند. اما در استفاده از این شوینده ها باید خیلی مراقب کابینت بود، نباید زیاد استفاده کنیم و سعی کنیم این کار را  کمتر انجام دهیم.

 

و مورد دیگر اینکه برای تمیز شدن این کابینت بهتر است از دستمال سفره هایی استفاده کنید که مواد بسیار خوبی دارند. زیرا این نوع از دستمال ها  خطوط و سطوح کابینت را خراش نمی دهند و به راحتی می توانند کثیفی ها را تمیز کنند.

 

دلایلی که ما این کابینت ها را می شناسیم این است که خاک و گرد و غبار بسیار کمی را جمع می کنند، طرفداران زیادی دارند. این کابینت ها حتی با لکه های کوچکتر به راحتی تمیز می شوند و با استفاده از یک دستمال نخی تمیز می شوند. اما اگر لکه ها و کثیفی های این کابینت ها بسیار زیاد است، بهتر است از شوینده های سازگار با مواد آن استفاده کنید تا بدون مشکل و آسیب آن ها را تمیز کنید.

 

تمیز کردن کابینت های براق

 

می دانیم که آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه است و هنگام نظافت آن باید به خوبی مراقب کابینت ها باشیم تا هیچ خط و خشم و مشکلی برای آن به وجود نیاید.

 

می دانیم که کابینت ها بیشتر آشپزخانه را اشغال می کنند. به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلیل صرف وقت زیاد این کابینت ها را تمیز نمی کنند. اما اگر هر دو هفته یکبار این کابینت ها را امتحان کنند، دوده و گرد و غبار مانع می شود و از آن لذت می برند.

 

یکی از کابینت هایی که در بسیاری از آشپزخانه ها به چشم می خورد، کابینت های براق هستند که نیاز به تمیز کاری زیادی دارند. زیرا هر بار که این کابینت ها را تمیز می کنیم، می توان گفت آشپزخانه زیباتر به نظر می رسد. این نوع کابینت به دلیل سطح شفاف و براق ممکن است لکه های گرد و غبار و روغن را بیشتر نشان دهد. به همین دلیل باید مدام آن را تمیز کنیم. از طرفی می توان گفت این کابینت خوب است، علاوه بر اینکه کثیفی روی آن بیشتر دیده می شود، امکانات زیادی دارد که به راحتی تمیز می شود.

 

برای تمیز کردن و مراقبت از کابینت های براق باید از مواد شوینده بسیار خوبی استفاده کرد تا به سطح آسیب دیده کابینت برسد. به عبارتی می توان گفت از شوینده هایی استفاده کنیم که براقیت کابینت ها را کاهش ندهند و لکه های روغن، درمان و کثیفی را به راحتی پاک کنند. در نظافت کابینت ها علاوه بر مواد شوینده، نکته دیگری نیز وجود دارد که می توانید از دستمال استفاده کنید. برای نظافت این کابینت ها نباید از پارچه های خشن و خشک استفاده کرد بلکه باید از پارچه های نخی استفاده کرد تا به سطوح کابینت آسیب نرسد.